Home > cursussen > Danscursus > On stage dansen met Grada

> zoek...
> meer zoeken...
 

On stage dansen met Grada
Deelnemers aan de Ierse dans-workshop op Gooikoorts mogen tijdens de avondvoorstelling samen met Grada het groot podium op. Een belevenis! (Danscursus)

Net zoals vorig jaar organiseert Gooikoorts op zaterdag- en zondagnamiddag een aantal workshops. De workshops Ierse dans (reels op zaterdag, en jigs op zondag) vielen toen bijzonder in de smaak, ten bewijze daarvan de talrijke deelnemers en de positieve reacties achteraf. Ook dit jaar staan die workshops, onder leiding van John Hosten en mezelf, weer op het programma.

Maar deze keer hebben we voor iets extra kunnen zorgen. Velen, hoewel niet iedereen, tonen wellicht ook graag wat ze geleerd hebben. Wčl, dat zal dit jaar géén probleem zijn. Toen we hoorden dat op zaterdagavond de Ierse supergroep Grada zou aantreden, hebben we meteen onze stoute schoenen aangetrokken en eens bij de Gooikoorts-organisatie gepolst of ze het zouden zien zitten dat de deelnemers van de zaterdagworkshop hun kunnen zouden mogen demonstreren tijdens het optreden van Grada. Antwoord: ?schitterend idee, en voor ons geen probleem, als Grada dat goed vindt?.  Dus, wij een mailtje gestuurd naar Grada. Twee dagen later kregen we van Jonathan Ford, de manager de mededeling ?Yes Gráda are interested in performing a piece with you. The piece they would like to do is Shock On, from their album The Landing Step. Let me know what plans are involved.?, en nog een dag later een mailtje van Andrew Laking, bassist en zanger: ?Hi, Andrew Laking here, I play with Gráda. That's great to hear that you'll be organising some dancing ...? gevolgd door een hele uitleg op welke manier ze Shock On life brengen. Voor mij handig om te weten hoe ik de choreografie in elkaar moet boksen, voor jullie is alleen van belang de opmerking ?... a little bit faster than on the CD ...?. Op basis van deze sample van Shock On zeg ik nog altijd: moet kunnen !

 

Dus, om een lang verhaal kort te maken: iedereen die graag met Grada op het podium zou staan, gelieve zich tijdens Gooikoorts in te schrijven voor de zaterdagworkshop Ierse dans. Zij die dat niet zo zien zitten, en dat kunnen we best begrijpen, zijn bij voorkeur welkom de zondag. We gaan er voor zorgen dat ook absolute beginners iets moois kunnen tonen. Vorig jaar waren er zo?n dertig deelnemers, en die kunnen toch niet allemaal tegelijk het podium op. Dus, zoals bij een echte show, zullen we werken met dansers die elkaar afwisselen, en in kleinere groepjes samen hun steps uitvoeren: beginnelingen enkele eenvoudige steps, en dansers met ervaring wat moeilijkere. Dat rond krijgen op een uur, zal niet gemakkelijk zijn, maar best doenbaar. Dit wordt gegarandeerd een unieke belevenis voor zowel deelnemers als toeschouwers.

Voor wie een beetje twijfelt, en meestal is dat - volkomen onterecht - uit vrees zich belachelijk te maken, nog deze raadgeving dankzij dewelke Microsoft tot de top is kunnen doorstoten: maak van gebreken een ?feature?. Zet een grote rode clowns-neus op, en de mensen zullen daarmee lachen, en niet met U ! Men zegge het voort.



(Celtic Bompa)
14/04/2005 20:23
Bookmark and Share
© folkroddels.be
reacties
voeg commentaar toe... (disclaimer)

Folkroddels Radio
bijschrift
  • I
  • streek: Oost-Vlaanderen
  • I
  • datum: zaterdag 02/07/2005
  • I
  • genre(s):
    • Keltisch (UK/Ierland)
    • Dans
  • I
  • website:
  • I
  • email:
  • I
  • aantal malen gelezen: 1567
  • I
  • artnr: 11247
    redactie
  • I
  • wijzig artikel
  • I
  • upload foto
    verwante artikels
  • I
  • Gráda (Groep Buitenland)
  • I
  • Initiatie Ierse dans op Gooikoorts 2004 - zaterdag (Dansroddel)
  • I
  • Initiatie Ierse dans op Gooikoorts 2004 ? zondag (Dansroddel)
  • I
  • Dansend door Ierland (Danscursus)
  • I
  • Gooikoorts (Concertmelding)
  • I
  • Enkele weetjes over Gooikoorts (Folkroddel)
    mail
    Mail dit artikel naar een vriend...
    Recentste Danscursus 
  • I
  • Kaderdag Roemeense Dans Turnhout
    (27/08/2010 05:23)
  • I
  • Kaderdag Roemeense Dans Roeselare
    (27/08/2010 05:22)
  • I
  • Plusdansweekend
    (27/08/2010 05:18)
  • I
  • Bianca ten voeten uit!
    (27/08/2010 05:16)
  • I
  • Vendelen voor beginners en pas gestarte vendeliers
    (27/08/2010 05:13)
  • I
  • 10 10 10 Kaderdag (nieuwe) gemeenschapsdansen
    (27/08/2010 05:12)
  • I
  • Kaderdag Plusdansen
    (27/08/2010 05:11)
  • I
  • Antwerp Set dancers
    (11/08/2010 06:07)
  • I
  • Dans.Juweel 2010
    (29/06/2010 06:14)
  • I
  • Kaderdag Mix 10
    (29/06/2010 06:11)
  • I
  • Opleiding dansdocent 2010-2012
    (29/06/2010 06:08)
  • I
  • Podiumpresentatie Vlaamse en Intern. Folklore
    (29/06/2010 06:05)
  • I
  • Salsa lessen in Leuven, Kessel-Lo en in Diest 2010
    (21/06/2010 06:26)
    achterklap
    amaai hoedje af! ...

    Waarom! is herk zo ver voor mij en waarom past de datum niet in mijn agenda! waarom??? Succes met ga...

    De verrassing uit Parijs is bekend, en ze zal er ondanks vroegere twijfels toch zijn: La fille du mé...

    snelnieuws
  • I
  • Queimada: Hot Griselda, KV Express, A Contrabanda
  • I
  • Balfolk met " ATBALIS " !
  • I
  • No Crows
  • I
  • BoombalFestival 2010 - Zaterdag
  • I
  • Deerlycke 2010 - Zaterdag en Zondag
  • I
  • Martin Simpson
  • I
  • BRRRAKA- Latin, funk, rhythm, tapdance
  • I
  • BoombalFestival 2010 - Vrijdag
  • I
  • 9 x 9 september
  • I
  • FOLKLOF
  • I
  • Veelbelovend programma in CC Ter Vesten, Beveren
  • I
  • Folk op Zolder met Ratigan
  • I
  • FolkJOC vliegt er weer in!!
  • I
  • You Raskal You @ Cultuurkapel De Schaduw
  • I
  • Clandesteynbal met Bruno Le Tron én Fanteyfare
  • I
  • FOLKWOODS Eindhoven 2010 - de zondag
  • I
  • Donder in't Hooi
  • I
  • Double D -XL en Murna spelen ten dans .
  • I
  • Bai Kamara jr. - Dommelhof, Toekomstlaan, Neerpelt
  • I
  • Dranouter op Zondag
  • I
  • la Karyole Feest 2010, le 4 et 5 septembre,
  • I
  • Deerlycke 2010 - Vrijdag
  • I
  • Jamie clarke's Perfect
  • I
  • Turnhout terrast
  • I
  • Karyole Feest 2010 in Hondschoote
  • I
  • MALAHIDE te Brugge
  • I
  • FOLKWOODS Eindhoven 2010 - de zaterdag
  • I
  • Dranouter Station op Songza.com
  • I
  • Deerlycke 2010 - Zaterdag en zondag
  • I
  • Dranouter 2010 op Zaterdag
  • I
  • Aranis III - Songs from Mirage
  • I
  • spollek speelt ten dans in vosselaar
  • I
  • ZAP MAMA - 11 SEPT - CULTUURCENTRUM KORTRIJK
  • I
  • René Krol (diato's)
  • I
  • Wereldbal: Totarella (tarantella calabrese)
    © Folkroddels.be 2005 - Contact - Redactie - Disclamer - Webdesign - Sitemap

    des: Arban