Regio: Vlaanderen
Genre: Scandi-Afro-Keltisch
Story: Een aantal jaar geleden hoorden we voor het eerst van TANTRA. Hoewel de groep nog maar pas bestond vonden we toen hun muziek al erg knap. Net zoals b.v. Gjallarhorn vermengen ze etnische elementen zoals Afrikaanse percussie en didgeridoo in hun muziek. Maar Tantra gaat nog verder : naast Scandinavische herkennen we ook duidelijk Keltische en pan-Europese invloeden. In den beginne wilden ze vooral een ?trance? opwekken (maar wel met 100% akoestische instrumenten). Intussen breidden ze hun muzikale territorium uit met opzwepende dansnummers. Maar één ding blijft : de voor hen zo kenmerkende ?groove?. Live Tantra aanschouwen is dan ook één groot feest. Zowel voor het podium als erop. Het is een waar plezier Thim Vandecauter te zien uitfeaken op zijn didgeridoos (hij heeft er acht).
De groep heeft al heel wat bezettingswissels doorgemaakt. De twee bezielers van de groep (de schoolmakkers Peter Daems en Thim Vandecauter) vormen de rode draad doorheen de groepsgeschiedenis. We halen toch een aantal belangrijke 'wissels' aan:
Zo speelde in den beginne de uitstekende multi-instrumentalist Wim Baeck in de groep. Hij schreef trouwens ook heel wat nummers. Wim verliet de groep en werd vervangen door violist Sebastien Willemyns. Deze laatste slaagde er helaas niet in zijn werk met de Waalse groep TURDUS en zijn studies te combineren met TANTRA. Hij werd op zijn beurt vervangen door Janneke Donkersloot.
Ook in de drums/percussie was er heel wat verloop. De belangrijkste namen zijn Jo Zanders (die nu niet meer bij Tantra speelt, maar wel bij o.a. DAZIBAO en GOZE) en Tom Dewulf (huidige drummer van Tantra, drumt ook bij AEDO).
Rond 2004 vervoegde bassist Sam Van Ingelgem (die ook bij FLUXUS en GOZE speelt) de groep.
Discografie:
- TANTRA: naamloos debuut-album in 2005
- JONG FOLK 2003: met het nummer 'zand en shelptjes'
- JONG FOLK 2005 ('FARS'): met de remix 'Tander'
- daarvoor bracht de groep ook twee demo's uit.
Bezetting :
- Peter Daems: Gitaar, mandoline
- Tom Dewulf: drums
- Thim Vandecauter: didgeridoo's
- Sam Van Ingelgem: bass
- Janneke Donkersloot: viool