Home > recensies > CD > Folk Music in Flanders 2006

> zoek...
> meer zoeken...
 

Folk Music in Flanders 2006
Een dubbelCD, bestemd als promotiemateriaal, met een overzicht van Vlaamse Folkgroepen (CD)

Folk in Vlaanderen/Folk Music in Flanders 2006 - FMC 2006/01 - dubbel CD

Folk in Flanders is een dubbelcd met muziek uit diverse hoeken van de wereld gebracht door Vlaamse folkgroepen. Van renaissancemuziek over Europese volksmuziek tot exotische klanken en jazzy-interpretaties. Van puur traditionele interpretaties tot gedurfde folkrock. Van amateur-kunstenaars over semi-professionelen tot groepen met internationale uitstraling. Deze compilatie is een initiatief van Muziekmozaïek en Dranouter Folk met steun van het Muziekcentrum Vlaanderen ter promotie van muziek in/uit Vlaanderen.
 
Dit drietal heeft al een kleine traditie in het uitgeven van Folkcompilaties. Het begon in 1997 met Flemish Folk Music 1, een dubbel-CD met Vlaamse groepen die Vlaamse folk speelden. In 2000 verscheen de eerste Folk in Flanders dubbelaar, met Vlaamse groepen die niet-Vlaamse folk spelen. In 2002 kwam Flemish Folk Music 2 uit, en nu is er de nieuwe release van Folk Music in Flanders. We krijgen in totaal 37 verschillende nummers, netjes verdeeld over 2 schijfjes, in een blits rood jasje.
 
De verzameling die we voorgeschoteld krijgen is te groot om elk nummer in detail te bespreken. Vermits hier de klemtoon ligt op Vlaamse groepen die niet-vlaamse muziek spelen, komt er nogal een wijd spectrum van stijlen aan bod. Een paar nummers vallen wel op. Zo is er een wondermooie Wintercafard van AmoRRomA als opener, die meteen de toon zet. We vinden een originele cover van het overbekende Bok Espok door Flint. Ook het inmiddels ter ziele gegane ‘k Voel me Belg vinden we hier terug, samen met Griffvan dezelfde bezieler Rémi Decker. Er is een aanbod van zowel gezongen als instrumentale muziek, Iers getinte, Klezmer, Balkan, Scandinavische en dus ook Waalse muziek (de Maclotte de Coo van Onderuit).
 
Deze CD’s zijn bedoeld als promotiemateriaal voor (voornamelijk) buitenlandse organisatoren. Tenzij je zelf een organisator, journalist of dergelijke bent, kan je er dus niet aan geraken, want ze zijn niet te koop. En dat is eigenlijk jammer, want het geeft echt een mooi staaltje van wat er vandaag aan folkmuziek in Vlaanderen leeft. Toch moet het gezegd dat onze overbekende balgroepen, (Aedo, Balbrozijn en andere EmBRUNs) die nochtans ook niet-Vlaamse bourrées, gigues/jigs, polska’s en zo spelen hier opvallend ontbreken.
 
Tracklijst
 
CD1

1. Amorroma: Wintercafard [3:59]
2. Bob, Frank en zussen: Lavescaut [2:08]
3. Chispas: Veinte años [2:42]
4. Clochard: Pas de panique [2:53]
5. Coloriet: Gallipigue [3:13]
6. D&D Productions: Lydaski [3:36]
7. Deronderuit:Maclotte de Coo [2:28]
8. Didier François: En azul, dufwa [3:40]
9. Dilber: John Kotchek [3:47]
10. Ensemble Michel Terlinck: Nous irons en Flandres – Beraberce [5:38]
11. Flint: Bok Espok [4:27]
12. Griff: Lazar / An Dro Tortue [5:45]
13. Huracán: Akh Yus, siberische zither Chatkhan [2:21]
14. Jacques Vandevelde: Take it Seven Times [2:40]
15. Jaune Toujours: Quoi [3:05]
16. Kandoris: You Better Let That Liar Alone [2:35]
17. Keukkojoen: Saami eatnan duodariit [1:53]
18. Kick ‘em Jenny: After eight [4:32]

CD2

19. KlezmicnoiZ: Oy tate s’iz gut [2:42]
20. ‘k Voel me Belg: Sobriquet / Kruimeltjes [4:03]
21. Lezzamie: Blokhut [2:08]
22. Mairan: Le navire [1:36]
23. Mec Yek: Nane oda lavutaris [1:46]
24. MMMuziekstraatjes: Pas moyen d's'arrêter [2:37]
25. Oblomow: Time Flies, Penguins Don’t [3:58]
26. Rawhide: Shut De Do [2:13]
27. Saltarel: Lament / Martha’s Dance [4:35]
28. Siempre Moreno: La Calandria [3:34]
29. Sirin: Kolo, Servische kringdans [2:18]
30. Snakes in Exile: Seize the night [3:25]
31. The Ballroomquartet: Orient Express [4:08]
32. The Swigshift: Fir Bolg [4:28]
33. Touche de Beauté: Robert mon frère [4:35]
34. Yalan: Gipsy [3:03]
35. Zanzare: Horo [2:23]
36. Zingen over de grenzen heen met Hide Frateur: Bel uselin del bosch [1:53]
37. Zjamoel: Tango [3:39]
 


(steven)
30/03/2006 21:45

Bookmark and Share
© folkroddels.be
reacties
Had je dan liever nog maar eens een CD met de overbekende balgroepen? Deze dubbel-CD toont volgens mij net aan dat de Vlaamse folkscene veel meer diversiteit kent dan 'niet-Vlaamse bourrées en polska's'. (En ik ben ook fan de balgroepen die jij noemt hoor. Ik vind het alleen een beetje vreemde kronkel in de recensie)
Ciao,


afrfolk, 31/03/2006 20:08 (15888) - top
Ik vind persoonlijk dat onze allochtone folkgroepen opvallend ontbreken: om maar enkele voorbeelden uit dezelfde regio's te geven: Mahir Tezerdi, Melike, Tan, Emre Gultekin, Osama Abdulrasol...

Muziekpublique, 31/03/2006 20:40 (15889) - top
het blijft toch jammer dat er geen balgroepen opstaan. deze cd is vooral bedoeld om mensen in het buitenland te tonen wat er vandaag bij ons leeft op gebied van folkmuziek. en dat doet deze cd niet. punt.
(er staan nochtans enkele goeie nummers op)


Klesie, 01/04/2006 11:35 (15897) - top
Vorige edities waren in de eerste plaats bedoeld als compilaties van bij de volksmuziekfederatie (nu muziekmozaiek) aangesloten groepen, die zich middels een bestaande opname kandidaat konden stellen. De CD's werden verkocht, en tegelijk ook (een beetje?) gebruikt voor promotiedoeleinden. Door het feit dat deze editie niet verkocht mag worden, valt volgens mij de oorspronkelijk bedoeling (m.n. een leuke compilatie van bij de volksmuziekfederatie aangesloten groepen) weg en blijft alleen een beetje een vage promotiedoelstelling over, waardoor de CD misschien verwachtingen oproept die ze niet kan waarmaken.
Bovendien zit je met de nogal artificiële scheiding tussen 'Vlaamse' en 'niet-Vlaamse' folk, waardoor groepen die op 'Flemish Folk' verschijnen doorgaans niet meer in aanmerking komen voor 'Folk Music in Flanders'. Een volledig en ultiem overzicht van wat er in de folkwereld leeft is dit dus inderdaad niet.
Toch, Klesie, zou ik je willen uitnodigen van verder te kijken dan je populaire balgroepen, om te ontdekken dat de folkwereld eigenlijk ook bestaat uit een hele diverse bende van minder professionele, maar daarom niet minder interessante muzikanten en groepen. In die zin geeft deze CD een goed beeld van wat er leeft, naast de (bal)groepen die al zo vaak in de schijnwerpers staan.


afrfolk, 09/04/2006 00:00 (16015) - top
voeg commentaar toe... (disclaimer)

Folkroddels Radio
bijschrift
  • I
  • streek: Vlaanderen
  • I
  • datum:
  • I
  • genre(s):
    • Pan-Europees
  • I
  • website:
  • I
  • email:
  • I
  • aantal malen gelezen: 2730
  • I
  • artnr: 24079
    redactie
  • I
  • wijzig artikel
  • I
  • upload foto
    verwante artikels
    mail
    Mail dit artikel naar een vriend...
    Recentste CD 
  • I
  • The Folk Survival Club en JW Roy
    (04/02/2012 08:26)
  • I
  • NORTHERN LIGHTS – Darkness and Light
    (16/01/2012 06:31)
  • I
  • CD-verkoop
    (14/01/2012 06:38)
  • I
  • TINY LEGS TIM, One Man Blues
    (30/12/2011 17:20)
  • I
  • ISHTAR, Tussen donker & licht
    (28/12/2011 07:09)
  • I
  • COWBOY JUNKIES, Demons (The Nomad Series Volume 2)
    (24/12/2011 05:49)
  • I
  • Soundtrack van de Demerbroeken
    (21/12/2011 06:13)
  • I
  • MANdolinMAN - Old Times, Dusted Down
    (17/12/2011 06:44)
  • I
  • Ad VANDERVEEN en CHAMPAGNE CHARLIE
    (11/12/2011 22:57)
  • I
  • NARA NOIAN - Oriental Express
    (08/12/2011 20:53)
  • I
  • SHANTALLA - Turas
    (08/12/2011 20:52)
  • I
  • CECILIA - In bad
    (08/12/2011 20:48)
  • I
  • LA MACHINE - Les couleurs
    (21/11/2011 06:26)
  • I
  • ORCHESTRE INTERNATIONAL DU VETEX – Total Tajine
    (07/11/2011 06:45)
    achterklap
    Zeg Pasquello, je had de meeste namen al opgegeven op FB. We hebben ze dan ook opgenomen op ons for...

    Dit is iets speciaals, be there!...

    't Was een zeer fijne ervaring om daar op het podium te mogen staan. Nogmaals bedankt aan de organis...

    snelnieuws
  • I
  • The Folk Survival Club en JW Roy
  • I
  • BARAKONI, Wie Luft Zum Atmen -Georgische polyfonie
  • I
  • Marieke Lightband te Waterloo
  • I
  • The Monotrol Kid te Waterloo
  • I
  • THE MED ORCHESTRA (O.L.V. TOM COHEN, FEAT. RAVID K
  • I
  • Stage voor Volksmuziek in Gooik
  • I
  • INDJARAN en MASHA’EL FALESTEEN
  • I
  • Het Brabants Volksorkest & TRAKI
  • I
  • FOLK FORMATION ‘TRAKI’
  • I
  • GORI KA DANCE ORCHESTRA
  • I
  • 9x9 februari
  • I
  • Folk in Tienen
  • I
  • Mustafa Avsar & groep
  • I
  • Gek of geniaal? De uke!
  • I
  • 2 stages Baskische dansen in Bxl door Agnès Perez
  • I
  • Practica folk met Pierre @ Cellule 133a
  • I
  • Wally Pop II @ Jeugdhuis De Ressort, G'bergen
  • I
  • CUBA JAZZ- NICOLAS REINOSO
  • I
  • Leuke-kleine-dansjes-stage bij Ol da Folk, Brugge
  • I
  • Bogus duo op Ol da Folk bal in Brugge
  • I
  • Boombal Gent met AedO!!
  • I
  • Boombal Antwerpen met Djerrald
  • I
  • Boombal Brussel met Balbuzar & Son de Bouc
  • I
  • Trek'n Folk Festival 2012
  • I
  • Eindejaarslijstjes 2011
  • I
  • PACO DEL POZO
  • I
  • TREF met 'Dampf' in De Centrale-Gent, 20/01/12
  • I
  • Bob, Frank en Zussen in CC De Ploter
  • I
  • !!! AFGELAST!!!! Folk op Zolder met Remi Decker
  • I
  • PACO DEL POZO
  • I
  • Brise l'Ame Intiem! - 'dichter'bij
  • I
  • Söndörgö (Hongarije) | Lost Music of the Balkans
  • I
  • Hans Mortelmans & Groep in de Centrale
  • I
  • Hans Mortelmans & Groep
  • I
  • Daemonia Nymphe, Rapalje, Hekate en meer
    © Folkroddels.be 2005 - Contact - Redactie - Disclamer - Webdesign - Sitemap

    des: Arban