Home
> recensies > Boek
> Boekvoorstelling 'De culturele eeuw'
Boekvoorstelling 'De culturele eeuw'
Door Rik Pinxten en Koen De Munter(Boek)
De wereld bevindt zich in een overgangsperiode: van westers overwicht naar gedeelde invloed, van een monocultureel leefpatroon naar een leven in en met diversiteit. Dat is verwarrend. In zo?n overgangsperiode hebben doemscenario?s veel succes. Aan de andere kant zijn fundamentalistische theorieën populair omdat ze de schijn ophouden dat vroegere waarden en leefvormen redding zullen brengen. Toch is een overgangsperiode ook een zaaibed van nieuwe vormen, van creativiteit en van maatschappelijk experiment. Onze identiteit, ras, de stadscultuur, familiale verbanden, kunst en religie: ze vormen strijdtonelen tussen oude en nieuwe vormen en machtsposities. Dankzij de menselijke verbeelding zal de mens echter overleven.
Rik Pinxten is professor en onderzoeker in de antropologie, voorzitter van de Humanistisch Vrijzinnige Vereniging van Vlaanderen en auteur van enkele boeken in binnen- en buitenland.
Koen De Munter is antropoloog met ervaring in Latijns-Amerika en auteur van werk over de postkolonialiteit en de Indianen in de Andes.
Beiden zijn verbonden aan de Universiteit Gent.
?De culturele eeuw? verschijnt bij Uitgeverij Houtekiet.
Start: 19u, toegang gratis