Home > woord/beeld > foto-reportage > Gooikoorts 2004 - zondag

> zoek...
> meer zoeken...
 

Gooikoorts 2004 - zondag
Met o.a. Amorroma, Jean-Pierre Van Hees Kwartet en Tref (foto-reportage)

Ik ben enkel de zondag naar Gooikoorts geweest, maar wat een dag! Het begon voor mij al met Amorroma, die werkelijk schitterende muziek speelden. Ook het Jean Pierre Van Hees Kwartet was meer dan de moeite waard. Ze speelden 'oude muziek', maar dan op zo'n virtuoze manier dat ook de folkvernieuwers geboeid bleven luisteren.

Maar het hoogtepunt - en dat zal niemand betwisten denk ik - dat was Tref. 'Wij spelen geen bal', zo stelden ze een tijdje geleden noch. Wel, ze hebben op Gooikoorts het BESTE BAL OOIT gespeeld. Waren er op Na Fir Bolg vrijdag al twee wereldrecords tovercirkeldansen gevestigd, dan werden beide wereldrecords hier door TREF op een meesterlijke wijze verpulverd.
Deze groep moet op BOOMBAL! De vraag is niet 'wanneer?', maar wel 'hoeveel keer?'.


(Bekijk Slideshow)

folkroddels 0_logo_001_s_std.jpg folkroddels 1_les_poules_huppees_003_s_std.jpg folkroddels 1_les_poules_huppees_004_s_std.jpg
folkroddels 1_les_poules_huppees_008_s_std.jpg folkroddels 1_les_poules_huppees_009_s_std.jpg folkroddels 1_les_poules_huppees_011_s_std.jpg
folkroddels 1_les_poules_huppees_012_s_std.jpg folkroddels 1_les_poules_huppees_015_s_std.jpg folkroddels 1_les_poules_huppees_017_s_std.jpg
folkroddels 2_sfeer_005_s_std.jpg folkroddels 2_sfeer_006_s_std.jpg folkroddels 2_sfeer_007_s_std.jpg
folkroddels 2_sfeer_015_s_std.jpg folkroddels 2_sfeer_016_s_std.jpg folkroddels 2_sfeer_017_s_std.jpg
folkroddels 2_sfeer_019_s_std.jpg folkroddels 2_sfeer_020_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_002_s_std.jpg
folkroddels 3_amorroma_004_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_008_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_011_s_std.jpg
folkroddels 3_amorroma_012_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_015_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_017_s_std.jpg
folkroddels 3_amorroma_021_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_022_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_024_s_std.jpg
folkroddels 3_amorroma_026_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_029_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_039_s_std.jpg
folkroddels 3_amorroma_045_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_049_s_std.jpg folkroddels 3_amorroma_053_s_std.jpg
folkroddels 4_sfeer_001_s_std.jpg folkroddels 4_sfeer_002_s_std.jpg folkroddels 4_sfeer_007_s_std.jpg
folkroddels 4_sfeer_010_s_std.jpg folkroddels 4_sfeer_014_s_std.jpg folkroddels 4_sfeer_015_s_std.jpg
folkroddels 4_sfeer_017_s_std.jpg folkroddels 4_sfeer_022_s_std.jpg folkroddels 4_sfeer_025_s_std.jpg
folkroddels 4_sfeer_026_s_std.jpg folkroddels 5_jp_v_hees_kwartet_002_s_std.jpg folkroddels 5_jp_v_hees_kwartet_006_s_std.jpg
folkroddels 5_jp_v_hees_kwartet_007_s_std.jpg folkroddels 5_jp_v_hees_kwartet_011_s_std.jpg folkroddels 5_jp_v_hees_kwartet_013_s_std.jpg
folkroddels 5_jp_v_hees_kwartet_015_s_std.jpg folkroddels 5_jp_v_hees_kwartet_018_s_std.jpg folkroddels 6_tref_002_s_std.jpg
folkroddels 6_tref_005_s_std.jpg folkroddels 6_tref_006_s_std.jpg folkroddels 6_tref_009_s_std.jpg
folkroddels 6_tref_018_s_std.jpg folkroddels 6_tref_025_s_std.jpg folkroddels 6_tref_031_s_std.jpg
folkroddels 6_tref_037_s_std.jpg folkroddels 6_tref_040_s_std.jpg folkroddels 6_tref_056_s_std.jpg
folkroddels 6_tref_057_s_std.jpg folkroddels 6_tref_064_s_std.jpg


(Jåk)
05/07/2004 10:24

Bookmark and Share
© folkroddels.be
reacties
Ik kan dit alleen maar beamen, Tref heeft een uitmuntend bal gespeeld, heel lange dansnummers en veel variatie. De afwezigen hadden ongelijk

Jerm, 05/07/2004 11:38 (1522) - top
Verleden jaar waren er vanuit de folkbalhoek heel wat reclamaties over de staat van de dansvloeren op de folkfestivals.
Op NA FIR BOLG waren er metershoge stofwolken veroorzaakt door de dansers (en jullie die dachten dat die door een brandende cokes-fabriek veroorzaakt werden...), en op GOOIKOORTS helde de dansvloer naar beneden wat enerzijds voor heel wat hilariteit zorgde, maar anderzijds voor opstoppingen zorgde tijdens het walsen (de oudere danseres geraakten niet meer naar boven gewalst). Op Deerlycke lag de plankvloer schots en scheef. Ideaal voor een schottish, maar minder geschikt voor mazurka's.

WELNU: zowel NA FIR BOLG als GOOIKOORTS hebben zich de moeite getroost daar iets aan te doen.
Op NA FIR BOLG was de dansvloer zàlig. Ik weet niet exact hoe hij in elkaar zat (betonnen planken met daarboven vinyl geplakt?) maar het danste werkelijk uitstekend.
En ook op GOOIKOORTS was de dansvloer uitstekend: Trampolines zorgden voor de nivellering, en tijdens een rondeau zorgde de vloer er zelf voor dat je hopte. Hij was berekend op het gemiddelde gewicht van de gooikoortsbezoeker inclusief drank, maar op zaterdag zakte de vloer toch in. Verdorie, de organisatie had vergeten de 'enthousiasme-factor' in te calculeren.
Op zondag was de vloer echter behoorlijk verstevigd (met nog meer trampolines). De pret komt niet op.

VANDAAR MIJN OPROEP AAN ALLE FESTIVALS MET BALS:
doe zoals deze twee festivals en zorg voor een treffelijke dansvloer! Je publiek zal het weten te waarderen! En neen, een scheve houten vloer is geen goede dansvloer. Een tapijt ook niet. Een dansvloer moet vlak zijn, zonder niveauverschillen tussen de planken onderling, en de bovenkant moet van een tamelijk glad materiaal zijn (kwestie van zonder energieverspilling ons rondekes te kunnen draaien hé). Uitstekende nagels zijn natuurlijk uit den boze.


Jåk, 05/07/2004 13:33 (1524) - top
Bij deze roep ik Tref uit tot de beste balgroep van 't land (en laat dat land gezien de bezetting gerust West-Europa zijn)... Ze speelden gewoon zaaalig, van rustige walsjes tot explosieve tovercirkels en bourrées (en Valhermeil niet vergeten natuurlijk)... Wel "een beetje" vermoeiend, maar dat nemen we er graag bij ...
Gelukkig was ook de "trampoline-dansvloer" van zaterdag verstevigd zodat je tenminste het gevoel had vaste grond onder de voeten te hebben (dank aan de organisatoren ;-))...


Séba-31, 05/07/2004 14:05 (1525) - top
Dit was één van mijn tofste festivals. Het was zeer aangenaam, en dank aan de ganse groep die het weer eens voor elkaar hebben gekregen.

Jo


FotoJo, 05/07/2004 16:30 (1530) - top
Tref speelde inderdaad een fantastisch bal! Wat een inzet, wat een kwaliteit.. Wim was ook erg goed vocaal. Ik vrees wel dat Bruno zich een beetje heeft laten opjutten door de ambiance met die veel te snelle mazurka. Daar moet ik toch wat van zeggen, want de Beyaus raffelde de koninging der dansen de dag ervoor ook behoorlijk on-Waals af (en eerder op Muziekpublique). Het zal toch geen trend worden?

Ernie, 06/07/2004 00:32 (1536) - top
Oh Jak, die fijne dansvloer van Na Fir Bolg was volgens mij standaard houten vlonders met daarop platen dun hardboard met de galdde kant naar boven en aan elkaar geplakt met van dat tape waar je dozen mij dicht plakt. Werkte inderdaad uitstekend (ze hadden de hele tent wel vol mogen leggen ;)


Ernie, 06/07/2004 00:39 (1537) - top
Ik vond niet zozeer dat die mazurka te snel werd gespeeld, maar er zat wel te weinig gevoel in. Een mazurka moet 'slepend' gespeeld worden. Wat dat betreft zijn we meer gewoon van TREF. Maar laat het er ons inderdaad op houden dat de groepsleden zich lieten meeslepen door het giga-enthousiasme van het publiek. Een kleine tâche de beauté die enkel de kwaliteit van de rest van hun set benadrukte.

Ik zit wel met een vraag van Celtic Bompa:
TREF speelde een wals in vijf tijden zo snél dat zelfs de meest gevorderde dansers in de knoop lagen (best wel grappig om te zien). Mijn vraag is nu: wat doe je in zo'n geval?
Ik zat te denken dat we de LRL-RL-RLR-LR zouden kunnen vervangen door L-RL-R-LR. Maar ik heb het niet uitgeprobeerd. Zou dit kunnen werken?


Jåk, 06/07/2004 12:50 (1538) - top
twas idd superzalig. 1ste keer Tref voor mij, maar wat een energie! De dansvloer heeft het dit keer goed gehouden, hehe. Bij die wals in 5 tijden laggek idd in de knoop, kon totaal ni volgen :D dan maar genieten van de muziek :D ma kvond dat de mazurka's ietsje te vlug waren idd, ma toch, super zalig en de energie was niet te doen :D

Noortje, 06/07/2004 14:16 (1539) - top
Wat die 5T-wals betreft, 'k heb spijt dat ik er niet bij was, maar ik was pomp-af van de dag voordien en de Ierse dansles die ik op zondag privé bij John Hosten volgde voor de eigenlijke initiatie en de Galicische dans achteraf. Ouw mensen, hé.
Uw suggestie is wat mij betreft de meest vanzelfsprekende voor een snelle 5T uitgeschreven als 3+2: //L - R/L - //R - L/R - //. Als dat niet lukt omdat het zo snel is, dan kunt ge nog altijd enkel de hoofdtijden zetten: //L - -/R -//L - -/R -//, maar dan begint het wel veel op een mars voor dronkelappen te lijken. Maar dat was misschien al het geval ... ? :-)


Celtic Bompa, 06/07/2004 18:03 (1543) - top
Het mag duidelijk zijn dat Bompa de verkeerde dag heeft uitgekozen om te vlammen ;) Gelukkig had ik met die turbo-mazurka een danspartner (Bompa wel bekend) die sneller draaide dan haar schaduw, zodat enige variatie nog steeds mogelijk was. Ik dans trouwens nog liever een snelle wals dan mazurka. Echt zonde, want zoveel mazurka's worden er niet gespeeld..

Ernie, 06/07/2004 18:21 (1544) - top
Ernie, haar naam begint met een D zeker ? Doeme toch ...

Celtic Bompa, 06/07/2004 21:37 (1546) - top
Meer dan tevreden over Gooikoorts, ben alleen zondag kunnen gaan, maar het loonde de moeite. Als suggestie voor de dansvloer zowel voor na fir bolg als voor gooikoorts, openlaten tijdens de optredens, dus geen stoelen zodat we kunnen dansen als om het even welke groep een nummer speelt en uitbreiden mag ook wel op alle festivals, soms was het echt onmogelijk om te dansen zonder geramd te worden.

AFR (Anonieme Folkroddelaar), 06/07/2004 23:32 (1547) - top
Het doet mij deugd zo veel positieve commentaren te mogen lezen over Gooikoorts. Als één van de organisatoren wil ik jullie allen hartelijk danken voor jullie enthousiasme. Zowel Amorroma, JP Van Hees als Tref hebben schitterende concerten gespeeld. Wij kijken tevreden en niet zonder fierheid terug op ons gooikoorts 2004.
Jullie waren een voortreffelijk publiek!! Dankjewel

Loecker


AFR (Anonieme Folkroddelaar), 07/07/2004 10:19 (1551) - top
Medewerkers, artiesten en publiek maken het voor ons waard om volgend jaar nog beter te willen doen!
bedankt allemaal,
mieke, wouter, patrick, patrick, herwig, dirk, kristoff


AFR (Anonieme Folkroddelaar), 07/07/2004 11:40 (1552) - top
voeg commentaar toe... (disclaimer)

Folkroddels Radio
bijschrift
  • I
  • streek: Brabant
  • I
  • datum: zondag 11/07/2004
  • I
  • genre(s):
    • Bal
    • Lage Landen
    • Bretoens
    • Pan-Europees
  • I
  • website:
  • I
  • email:
  • I
  • aantal malen gelezen: 2442
  • I
  • artnr: 3714
    redactie
  • I
  • wijzig artikel
  • I
  • upload foto
    verwante artikels
  • I
  • Initiatie Ierse dans op Gooikoorts 2004 ? zondag (Dansroddel)
  • I
  • Gooikoorts 04, beter laat dan nooit (foto-reportage)
    mail
    Mail dit artikel naar een vriend...
    Recentste foto-reportage
  • I
  • Trek'n Folk Festival 2012
    (27/01/2012 21:46)
  • I
  • Urban Trad in CC Belgica (Dendermonde)
    (21/12/2011 21:15)
  • I
  • West Rim: debuut op het Festicert, Deinze
    (11/12/2011 23:00)
  • I
  • Duo Absynthe en Toctoctoc in Bal en Basta
    (27/11/2011 20:51)
  • I
  • Naragonia Quartet cd-voorstelling @ Dranouter
    (27/11/2011 20:26)
  • I
  • De Zwarte Geitjes en Naragonia Quartet
    (15/11/2011 22:27)
  • I
  • Bal XL in Etterbeek
    (13/11/2011 07:06)
    achterklap
    Zeg Pasquello, je had de meeste namen al opgegeven op FB. We hebben ze dan ook opgenomen op ons for...

    Dit is iets speciaals, be there!...

    't Was een zeer fijne ervaring om daar op het podium te mogen staan. Nogmaals bedankt aan de organis...

    snelnieuws
  • I
  • The Folk Survival Club en JW Roy
  • I
  • BARAKONI, Wie Luft Zum Atmen -Georgische polyfonie
  • I
  • Marieke Lightband te Waterloo
  • I
  • The Monotrol Kid te Waterloo
  • I
  • THE MED ORCHESTRA (O.L.V. TOM COHEN, FEAT. RAVID K
  • I
  • Stage voor Volksmuziek in Gooik
  • I
  • INDJARAN en MASHA’EL FALESTEEN
  • I
  • Het Brabants Volksorkest & TRAKI
  • I
  • FOLK FORMATION ‘TRAKI’
  • I
  • GORI KA DANCE ORCHESTRA
  • I
  • 9x9 februari
  • I
  • Folk in Tienen
  • I
  • Mustafa Avsar & groep
  • I
  • Gek of geniaal? De uke!
  • I
  • 2 stages Baskische dansen in Bxl door Agnès Perez
  • I
  • Practica folk met Pierre @ Cellule 133a
  • I
  • Wally Pop II @ Jeugdhuis De Ressort, G'bergen
  • I
  • CUBA JAZZ- NICOLAS REINOSO
  • I
  • Leuke-kleine-dansjes-stage bij Ol da Folk, Brugge
  • I
  • Bogus duo op Ol da Folk bal in Brugge
  • I
  • Boombal Gent met AedO!!
  • I
  • Boombal Antwerpen met Djerrald
  • I
  • Boombal Brussel met Balbuzar & Son de Bouc
  • I
  • Trek'n Folk Festival 2012
  • I
  • Eindejaarslijstjes 2011
  • I
  • PACO DEL POZO
  • I
  • TREF met 'Dampf' in De Centrale-Gent, 20/01/12
  • I
  • Bob, Frank en Zussen in CC De Ploter
  • I
  • !!! AFGELAST!!!! Folk op Zolder met Remi Decker
  • I
  • PACO DEL POZO
  • I
  • Brise l'Ame Intiem! - 'dichter'bij
  • I
  • Söndörgö (Hongarije) | Lost Music of the Balkans
  • I
  • Hans Mortelmans & Groep in de Centrale
  • I
  • Hans Mortelmans & Groep
  • I
  • Daemonia Nymphe, Rapalje, Hekate en meer
    © Folkroddels.be 2005 - Contact - Redactie - Disclamer - Webdesign - Sitemap

    des: Arban