Home > recensies > Boek > PASCAL LEFEUVRE - VIELLE À ROUE, 70 morceaux

> zoek...
> meer zoeken...
 

PASCAL LEFEUVRE - VIELLE À ROUE, 70 morceaux
(Bijna) gratis privéles thuis met partituren en cd op en voor alle niveaus met Pascal Lefeuvre voor draailier en andere (bourdon)instrumenten… (Boek)

 

VEILLE À ROUE ET AUTRES INSTRUMENTS – 70 morceaux composés par PASCAL LEFEUVRE (TRAD MAGAZINE, 2008) 64 p. + luistercd
 
Hoewel het Franse tijdschrift ‘Tradmagazine’ reeds regelmatig uitpakte met publicaties buiten het abonnement (vooral rond diatonisch accordeon, al of niet met begeleidingsinstrumenten, een regionale bundel rond Normandië en een methodenboek voor het bespelen van cornemuse) is het de eerste maal dat de draailier centraal staat en een meestercomponist, met name Pascal Lefeuvre die in zijn dertigjarige draailiercarrière reeds onnoemelijk veel werk uitbracht (een volledige lijst is trouwens opgenomen in deze publicatie, met talloze kleinere en grotere bezettingen en voorts vooral met LE VIELLISTIC ORCHESTRA en L’ENSEMBLE TRE FONTANE). Hij is trouwens ook directeur van een eigen muziekcentrum ‘ALBA CARMA’ van waaruit hij zijn eigen label ‘ALBA MUSICA’ uitbrengt.
 
Naast een uitgebreid interview dat Guillaume Veillet in mei 2008 met Lefeuvre had voor Tradmagazine opent dit partiturenboek met een gedegen gebruiksaanwijzing door Lefeuvre zelf. De 70 eigen composities zijn telkens voorzien van informatie over de keuze van bourdon(s) en trompetsnaar, de hoofdtoonaard, de moeilijkheidsgraad (gaande van 1 tot 3), en het basisritme. Elke partituur omvat immers ook een ritmelijn die aangeeft hoe bij ontkoppeling van de slagen het nummer best geïnterpreteerd kan worden met de rechterhand. Vóór we met de partituren aan de slag kunnen legt hij kort uit welke de belangrijkste toonaarden zijn die gehanteerd worden. Het partiturengedeelte is verder geïllustreerd met foto’s van onze leraar in een overzicht van zijn levensloop tot nu toe (en in het middenblad werd ruimte gelaten voor enkele historische afbeeldingen en foto’s rond de draailierpraktijk). Achteraan zijn de stukken zowel alfabetisch als naar dansvorm gerangschikt. We noteren, andro, biguine (jungle), bourrée (2 en 3 tijden, en ‘des montagnes’), congo, mazurka, mixer, polka, (rock dub), rondeau, rumba, scottish, tango, valse en zouc-biguine, onder de aan te leren stukken.
De brochure wordt geleverd samen met een professioneel opgenomen cd (ca 70 minuten) waarop Pascal Lefeuvre alle nummers in de numerieke volgorde doorspeelt, en op zich vormt dit al een boeiende luisterervaring, waarbij hij vaak in kleine intro’s de slagen aankondigt vooraleer de melodie in te zetten. Dit stelt de aspirant in staat om zich tijdens zijn studie van een nummer een nog beter beeld te vormen van wat het zou kunnen worden. Ook een heel ervaren draailiermuzikant zal met dit repertoire van Lefeuvre zeker een dagje zoet zijn,… en misschien zelfs iets meer !?            
 
In deze publicatie werd overigens heel wat publiciteit opgenomen van de verschillende draailierbouwers in Frankrijk. Wie bijgevolg op zoek is naar een instrument kan zijn oor eventueel ook eens te luisteren leggen bij minder bekende namen.
 
Deze heel interessante publicatie is op dit moment enkel via ‘Tradmagazine’ te bestellen en dit voor de prijs van 25 euro (+8 euro portkosten, bij verzending buiten Frankrijk).
 
Meer informatie :
 
WWW.ALBACARMA.COM
WWW.TRADMAGZINE.COM  
 
 
 
 


(sefafolk)
27/02/2009 13:00

Bookmark and Share
© folkroddels.be
reacties
voeg commentaar toe... (disclaimer)

Folkroddels Radio
bijschrift
  • I
  • streek: Frankrijk
  • I
  • datum:
  • I
  • genre(s):
    • Bal
    • Bretoens
    • Modernistisch
    • Dans
  • I
  • website: www.tradmag.com
  • I
  • email:
  • I
  • aantal malen gelezen: 961
  • I
  • artnr: 42026
    redactie
  • I
  • wijzig artikel
  • I
  • upload foto
    verwante artikels
  • I
  • ENSEMBLE TRE FONTANE (CD)
    mail
    Mail dit artikel naar een vriend...
    Recentste Boek 
  • I
  • Ivo HERMANS, 'Duende', Epo, 2011.
    (08/12/2011 19:50)
  • I
  • HET MOEZELBOEK - Deel II: Frans De Prins
    (28/11/2011 06:12)
  • I
  • BLOWZABELLA - New tunes for dancing
    (13/11/2011 05:38)
    achterklap
    Polk, nu zondag 12 februari om 16 uur in muziekclub 't Ey, Belsele......

    Een kleine correctie op het interessante verhaal van Antoine. Jan Willem Roy komt oorspronkelijk nie...

    Voor wie geïnteresseerd is, niet te lang wachten, er zijn nog 4 slaapplaatsen beschikbaar....

    snelnieuws
  • I
  • Trek'n Folk 2012 - De Zaterdag 21 januari
  • I
  • Nieuwe editie Kalmkunstfestival in de maak!
  • I
  • Caçamba (Brazilië)
  • I
  • CORINNE RENAUD en PARASOL en Thomas Hoste
  • I
  • MODEL
  • I
  • URBAN TRAD Afscheidsconcert AB 05 feb 2012
  • I
  • 10-daagse van Muziekmozaïek: muziekwedstrijd
  • I
  • Cd-voorst. October Sunrise van Maarten Decombel
  • I
  • BELLOWHEAD - Hedonism
  • I
  • SALAR AGHILI & RUMI ENSEMBLE
  • I
  • The Folk Survival Club en JW Roy
  • I
  • BARAKONI, Wie Luft Zum Atmen -Georgische polyfonie
  • I
  • Marieke Lightband te Waterloo
  • I
  • The Monotrol Kid te Waterloo
  • I
  • THE MED ORCHESTRA (O.L.V. TOM COHEN, FEAT. RAVID K
  • I
  • Stage voor Volksmuziek in Gooik
  • I
  • INDJARAN en MASHA’EL FALESTEEN
  • I
  • Het Brabants Volksorkest & TRAKI
  • I
  • FOLK FORMATION ‘TRAKI’
  • I
  • GORI KA DANCE ORCHESTRA
  • I
  • 9x9 februari
  • I
  • Folk in Tienen
  • I
  • Mustafa Avsar & groep
  • I
  • Gek of geniaal? De uke!
  • I
  • 2 stages Baskische dansen in Bxl door Agnès Perez
  • I
  • Practica folk met Pierre @ Cellule 133a
  • I
  • Wally Pop II @ Jeugdhuis De Ressort, G'bergen
  • I
  • CUBA JAZZ- NICOLAS REINOSO
  • I
  • Leuke-kleine-dansjes-stage bij Ol da Folk, Brugge
  • I
  • Bogus duo op Ol da Folk bal in Brugge
  • I
  • Boombal Gent met AedO!!
  • I
  • Boombal Antwerpen met Djerrald
  • I
  • Boombal Brussel met Balbuzar & Son de Bouc
  • I
  • Trek'n Folk Festival 2012
  • I
  • Eindejaarslijstjes 2011
    © Folkroddels.be 2005 - Contact - Redactie - Disclamer - Webdesign - Sitemap

    des: Arban