Home > recensies > Demo > JURY & QUILL - demo 3 songs als teaser full cd

> zoek...
> meer zoeken...
 

JURY & QUILL - demo 3 songs als teaser full cd
We kwamen onder de indruk van het eigen materiaal, maar nog meer van de combinatie van twee oorspronkelijke talenten die mekaar prima aanvullen (Demo)

JURY & QUILL - demo met drie songs (Precious, Amazing en Jesse James), te verkrijgen bij lippens_karin@yahoo.com (Nefertaribookings), 0485/29.46.20.

 

Nick Jury is een Welshman die sinds 1990 in Gent woont en een aardige muzikale loopbaan opbouwde, o.a. als lid van de SECRET REGGAE BAND, RUMBLE FISH en TROUBLEMAN. Hij produceerde ook de EP ‘Little Piggies’ van MERLE & MABEL, deed studiowerk en productie voor Michel Van Montfort (GRAND THEFT) en speelde o.a. gitaar op de cd’s van DE SCHEDELGEBOORTEN. Met Cindy Brag trad Nick op in duo. Enkele jaren geleden leek hij er de brui aan te geven, maar de ontmoeting met de Amerikaanse Megan Quill, gehuwd met een Belg en eveneens woonachtig in Gent, deed de oude passie weer ontvlammen. Guitige en dynamische Megan is begiftigd met een pracht van een stem, waar ze fijne dingen mee doet, begeleid door de akoestische gitaar van Nick Jury. JURY & QUILL, de groepsnaam, heeft intussen een stapel songs van de hand van Nick opgenomen, twaalf in totaal, genoeg dus voor een full cd, maar voorlopig laten ze een drietal met full band ingeblikte, maar nog niet gemasterde songs als teaser op ons los. Het eclectische verleden van Jury blijkt volop uit die songs. Die zijn immers een stuk meer doordacht en complexer zijn dan wat je meestal van singer-songwriters te horen krijgt. ‘Jesse James’ is de meest levendige, vrij directe song van het trio met lekker drumwerk. ‘Amazing’ heeft een sterk refrein, maar is tegelijk grillig van opbouw. ‘Precious’ heeft enkele beluisteringen nodig om open te bloeien, maar is al bij al de knapste song van de drie, ondanks de titel met een door en door sombere thematiek beladen. We hebben intussen twee informele optredens van Jury & Quill achter de kiezen, waarbij ze nog veel meer songs brachten, gekoppeld aan een paar raak gekozen covers (het immer zalige ‘Ahead By A Century’ van Tragically Hip en ‘I Fought The Law’ van Sonny Curtis, maar vooral bekend van de Bobby Fuller Four) Megan zingt zoals ze gebekt is, gretig (ze doet niets liever dan optreden!), maar wars van trends en wetmatigheden, een waar charme offensief. Nicks gitaartechniek staat, het laat zich raden, ver boven het gemiddelde. We kwamen onder de indruk van het eigen materiaal, maar nog meer van de combinatie van twee oorspronkelijke talenten die mekaar uitstekend in- en aanvullen.

 

Antoine Légat (10 03 09)



(Twan)
16/03/2009 00:10

Bookmark and Share
© folkroddels.be
reacties
voeg commentaar toe... (disclaimer)

Folkroddels Radio
bijschrift
  • I
  • streek: Oost-Vlaanderen
  • I
  • datum:
  • I
  • genre(s):
    • Poppy Folk
    • Americana
    • Singer-songwriter
  • I
  • website: www.antoinelegat....
  • I
  • email: antoine.legat@sky...
  • I
  • aantal malen gelezen: 822
  • I
  • artnr: 42161
    redactie
  • I
  • wijzig artikel
  • I
  • upload foto
    verwante artikels
    mail
    Mail dit artikel naar een vriend...
    Recentste Demo 
    achterklap
    hier staan 2 concertdata vermeld (onderaan: vrijdag 03 februari 2012, 20.00 u) en dat is verwarrend....

    Polk, nu zondag 12 februari om 16 uur in muziekclub 't Ey, Belsele......

    Een kleine correctie op het interessante verhaal van Antoine. Jan Willem Roy komt oorspronkelijk nie...

    snelnieuws
  • I
  • Polk in 't Ey
  • I
  • Trek'n Folk 2012 - De Zaterdag 21 januari
  • I
  • Nieuwe editie Kalmkunstfestival in de maak!
  • I
  • Caçamba (Brazilië)
  • I
  • CORINNE RENAUD en PARASOL en Thomas Hoste
  • I
  • MODEL
  • I
  • URBAN TRAD Afscheidsconcert AB 05 feb 2012
  • I
  • 10-daagse van Muziekmozaïek: muziekwedstrijd
  • I
  • Cd-voorst. October Sunrise van Maarten Decombel
  • I
  • BELLOWHEAD - Hedonism
  • I
  • SALAR AGHILI & RUMI ENSEMBLE
  • I
  • The Folk Survival Club en JW Roy
  • I
  • BARAKONI, Wie Luft Zum Atmen -Georgische polyfonie
  • I
  • Marieke Lightband te Waterloo
  • I
  • The Monotrol Kid te Waterloo
  • I
  • THE MED ORCHESTRA (O.L.V. TOM COHEN, FEAT. RAVID K
  • I
  • Stage voor Volksmuziek in Gooik
  • I
  • INDJARAN en MASHA’EL FALESTEEN
  • I
  • Het Brabants Volksorkest & TRAKI
  • I
  • FOLK FORMATION ‘TRAKI’
  • I
  • GORI KA DANCE ORCHESTRA
  • I
  • 9x9 februari
  • I
  • Folk in Tienen
  • I
  • Mustafa Avsar & groep
  • I
  • Gek of geniaal? De uke!
  • I
  • 2 stages Baskische dansen in Bxl door Agnès Perez
  • I
  • Practica folk met Pierre @ Cellule 133a
  • I
  • Wally Pop II @ Jeugdhuis De Ressort, G'bergen
  • I
  • CUBA JAZZ- NICOLAS REINOSO
  • I
  • Leuke-kleine-dansjes-stage bij Ol da Folk, Brugge
  • I
  • Bogus duo op Ol da Folk bal in Brugge
  • I
  • Boombal Gent met AedO!!
  • I
  • Boombal Antwerpen met Djerrald
  • I
  • Boombal Brussel met Balbuzar & Son de Bouc
  • I
  • Trek'n Folk Festival 2012
    © Folkroddels.be 2005 - Contact - Redactie - Disclamer - Webdesign - Sitemap

    des: Arban