Home > folkroddels > Folkroddel > Folkfestival Ham op 13, 14 en 15 augustus 2010

> zoek...
> meer zoeken...
 

Folkfestival Ham op 13, 14 en 15 augustus 2010
Een voorbeschouwing van een festival waarop weer pareltjes te ontdekken zullen zijn. (Folkroddel)

Nog anderhalve week slapen, en dan komt het fijnste folkfestivalletje van het land er weer aan, Folkfestival Ham, op 13, 14 en 15 augustus 2010. Ik zou het stiekem als een goed bewaard geheim willen koesteren, maar organisator Marc Reusen vertelde me dat er nog wel wat extra publiek nodig is om alles rond te krijgen… dus vertel ik toch maar dat hij met zijn ploeg weer een schitterende affiche ineen heeft gebokst, dat er heel wat te ontdekken zal zijn en dat het er weer zeer mooi en gezellig belooft te worden.

Op vrijdag om 20u treedt SNAARMAARWAAR  aan, voor een verfijnd snarenbal. Daarna is er MISTRAL, een Hongaarse groep die Hongaarse folksongs brengt, gekruid met een vleugje wereldmuziek en wat hedendaagse invloeden. Benieuwd wat dat gaat worden.
 
Op zaterdag om 14u is er MANIMOEN, een nieuwe frisse band rond de spilfiguren Toon Van Mierlo en Pablo Golder. Ze brengen balmuziek met een jazzy ritmesectie. Om 16u speelt SOURDINE, een trio dat garant staat voor verfijnd samenspel en mooie composities. Rémi Decker, Filip Lambrechts en Wim Baeck zetten aan tot dansen, maar net zo goed tot intens luisteren.  Om 18u is er een heel ander trio van klassemuzikanten: TRIO MALLOU. Bert Van Laethem en Ivica Vucelja delen al een lange geschiedenis als Mallou. In 2009 vormden ze een gelegenheidsformatie met meestergitarist Jokke Schreurs en nu noemen ze zich dus een trio. De groep brengt een repertoire dat de muzikale grenzen verlegt en voorbij de clichés kijkt, van Waregemse walsjes tot bloedmooie balkanmuziek. Daarna krijgen we de typische Bretoense muziek van AN ERMINIG. Deze groep bestaat al ongeveer 30 jaar en bracht al die tijd een sterke combinatie van traditionele nummers en eigen composities.  En om 22u gaat het alweer internationaal: BEOGA is het Gaelic voor 'levendig'. Deze Ierse groep brengt muziek die geworteld is in de Ierse traditie en schuwt daarbij uitstapjes naar blues en jazz niet.  
 
Op zondag is er naar goeie gewoonte een gezellig free podium. Daarnaast wordt er op zaterdag en zondag in dranktent tussen de hoofdoptredens door ook een streepje livemuziek voorzien. Om 14u neemt Herman Dewit de honeurs waar voor een sessie volksmuziek op wegwerpmateriaal. Om 16u delen harpiste en zangeres Jopie Jonkers, Argentijn Juan Massondo en Koen De Cauter het podium voor een set met Zuid-Amerikaanse muziek. Om 18u00 krijgen we dan weer iets heel anders: het Vlaamse ensamble ZEFIRO TORNA brengt oude muziek, op historische instrumenten en volgens een historische benadering. In hun programma verwerken ze bovendien literatuur, theater, hedendaagse dans en ethnische muziek. Dat belooft… Ook met een klassieke toets, maar daarnaast ook heel wat experimenteler zal het eraan toegaan bij AURELIA, de groep van (alt)violiste Aurélie Dhorzée met Tom Theuns en percussionist Stephan Pougin. Top of the bill zijn op zondagavond de Schotse TANNAHILL WEAVERS, oude rotten in het vak van de traditionele Schotse muziek. Zelfs al zijn ze maar half zo geweldig als de fenomenale afsluiter Waterson Carthy vorig jaar was, dan nog belooft het goed te zijn!      

En verder brengt Ham de charme die het elk jaar heeft: lekker en gezond eten, een hartelijke Limburgse sfeer, drank uit stenen potten, een zeer aangenaam festivalpubliek(je) en een festivalboekje doorspekt met een fijne humor.

Alle info over het festival vind je hier: www.c-motion.be/folk/

Maar zeg het niet verder hé...



(Sterrekruid)
06/08/2010 08:09

Bookmark and Share
© folkroddels.be
reacties
ik ga! (nadat vorig jaar veel van mijn vrienden me bijna dwongen te gaan)

luis, 07/08/2010 16:24 (25876) - top
Goeie vrienden die je hebt Luis!

Nog wat extra info: als ik me niet vergis is An Erminig eigenlijk geen Bretoense maar een Duitse groep, die weliswaar gefascineerd is door Bretoense muziek en die ook uitstekend brengen;

Verder wil ik nog een lans breken voor Jopie Jonkers, Koen De Cauteer & Juan Masondo: mis dit optreden niet, het zal bloedmooi zijn... En ook Beoga is in onze contreien wellicht minder gekend, maar is wat mij betreft één van de beste Ierse groepen die er momenteel rondlopen.


Jåk, 08/08/2010 11:54 (25877) - top
Eamon Murray van Beoga is één van de beste bodhranisten die ik ken

dirk de bodhran, 09/08/2010 14:01 (25878) - top
Beoga zal in bloedvorm zijn want ze zitten in de laatste rechte ljn naar het Fleadh Cheoil optreden

dirk de bodhran, 12/08/2010 22:07 (25889) - top
voeg commentaar toe... (disclaimer)

Folkroddels Radio
bijschrift
  • I
  • streek: Niet doorgegeven
  • I
  • datum:
  • I
  • genre(s):
  • I
  • website: www.c-motion.be/f...
  • I
  • email:
  • I
  • aantal malen gelezen: 988
  • I
  • artnr: 45919
    redactie
  • I
  • wijzig artikel
  • I
  • upload foto
    verwante artikels
    mail
    Mail dit artikel naar een vriend...
    Recentste Folkroddel 
  • I
  • Nieuwe editie Kalmkunstfestival in de maak!
    (09/02/2012 06:48)
  • I
  • Stage voor Volksmuziek in Gooik
    (02/02/2012 06:43)
  • I
  • 9x9 februari
    (01/02/2012 15:47)
  • I
  • Folk in Tienen
    (01/02/2012 06:17)
  • I
  • Hans Mortelmans & Groep
    (23/01/2012 06:46)
  • I
  • Vier op een rij voor Naragonia
    (18/01/2012 06:58)
  • I
  • 9x9 januari
    (11/01/2012 14:17)
  • I
  • Folk in Leuven stopt ermee
    (06/01/2012 07:12)
  • I
  • Vernieuw je abonnement op Goe Vollek!
    (14/12/2011 13:17)
  • I
  • Instrumentenbouwers gezocht
    (08/12/2011 20:45)
  • I
  • Brabants Centrum voor Muziektradities geopend
    (08/12/2011 20:44)
  • I
  • Groepen gezocht voor het Feest van de Folk
    (02/12/2011 06:00)
  • I
  • 9x9 december
    (30/11/2011 15:21)
    achterklap
    hier staan 2 concertdata vermeld (onderaan: vrijdag 03 februari 2012, 20.00 u) en dat is verwarrend....

    Polk, nu zondag 12 februari om 16 uur in muziekclub 't Ey, Belsele......

    Een kleine correctie op het interessante verhaal van Antoine. Jan Willem Roy komt oorspronkelijk nie...

    snelnieuws
  • I
  • Polk in 't Ey
  • I
  • Trek'n Folk 2012 - De Zaterdag 21 januari
  • I
  • Nieuwe editie Kalmkunstfestival in de maak!
  • I
  • Caçamba (Brazilië)
  • I
  • CORINNE RENAUD en PARASOL en Thomas Hoste
  • I
  • MODEL
  • I
  • URBAN TRAD Afscheidsconcert AB 05 feb 2012
  • I
  • 10-daagse van Muziekmozaïek: muziekwedstrijd
  • I
  • Cd-voorst. October Sunrise van Maarten Decombel
  • I
  • BELLOWHEAD - Hedonism
  • I
  • SALAR AGHILI & RUMI ENSEMBLE
  • I
  • The Folk Survival Club en JW Roy
  • I
  • BARAKONI, Wie Luft Zum Atmen -Georgische polyfonie
  • I
  • Marieke Lightband te Waterloo
  • I
  • The Monotrol Kid te Waterloo
  • I
  • THE MED ORCHESTRA (O.L.V. TOM COHEN, FEAT. RAVID K
  • I
  • Stage voor Volksmuziek in Gooik
  • I
  • INDJARAN en MASHA’EL FALESTEEN
  • I
  • Het Brabants Volksorkest & TRAKI
  • I
  • FOLK FORMATION ‘TRAKI’
  • I
  • GORI KA DANCE ORCHESTRA
  • I
  • 9x9 februari
  • I
  • Folk in Tienen
  • I
  • Mustafa Avsar & groep
  • I
  • Gek of geniaal? De uke!
  • I
  • 2 stages Baskische dansen in Bxl door Agnès Perez
  • I
  • Practica folk met Pierre @ Cellule 133a
  • I
  • Wally Pop II @ Jeugdhuis De Ressort, G'bergen
  • I
  • CUBA JAZZ- NICOLAS REINOSO
  • I
  • Leuke-kleine-dansjes-stage bij Ol da Folk, Brugge
  • I
  • Bogus duo op Ol da Folk bal in Brugge
  • I
  • Boombal Gent met AedO!!
  • I
  • Boombal Antwerpen met Djerrald
  • I
  • Boombal Brussel met Balbuzar & Son de Bouc
  • I
  • Trek'n Folk Festival 2012
    © Folkroddels.be 2005 - Contact - Redactie - Disclamer - Webdesign - Sitemap

    des: Arban