met Cristian Florescu en Sonia Dion
Danspunt ism Tanats vzw-Mali en Dansgroep Zonne vzw
Cristian Florescu en Sonia Dion komen in januari 2011 naar België!
Op za 29 en zo 30 januari geven zij een cursus Roemeense dans in respectievelijk Roeselare en Turnhout.
Hun dansprogramma is opwindend, energiek en afwisselend, en kenmerkt zich door de prachtige muziekkeuze, een afwisseling van oude- en nieuwe-stijl dansen en muziek, en aandacht voor dansen van minderheidsgroepen uit Roemenië zoals de Roma. Ze doen dansen uit alle etnografische delen van Roemenië en uit de republiek Moldavië. Populaire dansen uit hun tournee van 2009 waren bijvoorbeeld Opinca, Dana (moderne Munteense Romadans), Hora de la Soroca, Te aven baxtale (Transsylvaanse Romadans). In 2011 komen ze met hun nieuw programma naar Nederland en België.
Cristian Florescu komt uit Roemenië waar hij sinds 1982 bij veel volksdansensembles gedanst heeft. Hij was eerste danser bij het ensemble Cununa Carpaţilor dat meerdere malen in Nederland is geweest. Hij heeft voor veel ensembles in Roemenië en daarbuiten choreografieën gemaakt. Hij is in het bezit van het choreografencertificaat van het Roemeense Ministerie voor Cultuur en van de Vereniging van Roemeense Volksdanschoreografen. Hij heeft samengewerkt met veel specialisten, waaronder Theodor Vasilescu, en het was Theodor die hem enkele jaren geleden gevraagd heeft het werk als Roemeense volksdansspecialist in Amerika van hem over te nemen, een groot compliment van de ‘meester’. In 1993 emigreerde Cristian naar Montréal, Canada, waar hij ging werken als danser, solist, repetitor en choreograaf bij het professionele volksdansensemble Les Sortilèges (het Canadese equivalent van ons Internationaal Danstheater).
Cristian geeft de workshops Roemeense volksdans samen met zijn Canadese vrouw Sonia Dion. Zij was bij Les Sortilèges danseres, solist, choreografe en artistiek leidster. Samen hebben ze bij verschillende ensembles in Noord-Amerika gedanst en gechoreografeerd en hebben ze o.a. deelgenomen aan een door het Ministerie van Onderwijs van Québec georganiseerd dansprogramma voor scholen onder de naam “Artiesten in School”. Sinds enkele jaren geven ze samen volksdansworkshops voor recreatieve dansers over heel de wereld. Ze hebben lesgegeven in o.a. Canada, de VS, Noorwegen, Taiwan, Duitsland en Japan. Een greep uit de reacties (brieven en emails) op hun lessen: open, aardige en toegankelijke mensen, veel lol, goede inschatting van niveau voor zowel beginners als gevorderden, uitstekende uitleg, prachtige danskeuze, charmant, analytisch sterk, inspirerend.
Datum: za 29 januari, van 10 tot 17 uur
Plaats: Zaal Pagode , Gitsestraat 287, 8800 Roeselare
Prijs: Danspuntleden 23 euro; niet-leden 33 euro
Inschrijven en betalen voor 15 januari. Code: V11/01
Organisatie: Danspunt ism
Tanats vzw-Mali
Je kan de kaderdagen afzonderlijk volgen of samen. Aan de lesgevers wordt gevraagd een gevarieerd programma te brengen op beide dagen. Deelnemers die zowel de kaderdag van 29-01 in Roeselare als de kaderdag van 30-01 in Turnhout willen volgen, genieten een korting van 4 euro op de totale deelnameprijs.