Home > recensies > CD > 'Vroemmm...' (Appel Rekords APR 1343)

> zoek...
> meer zoeken...
 

'Vroemmm...' (Appel Rekords APR 1343)
Barbara Vandendriessche en Koen Garriau maken met kinderkoor en bekende folkmusici een opmerkelijke plaat met liedjes over vervoer (CD)

Vroemmm.... (o.l.v. Koen GARRIAU en Barbara VANDENDRIESSCHE), Appel Rekords APR 1343 ( www.zinget.be ; www.denappel.be )


 

Nee, we brengen deze cd niet onder de aandacht als reactie op het feit dat 't Smiske, waar Folkcorner Den Appel en Appel Rekords bij aansluiten, door onze cultuurverantwoordelijken schromelijk over het hoofd gezien werd. Het zou een reden kunnen zijn, maar geen goeie als de aan te prijzen cd de norm niet haalt. Anders gezegd, als u dit leest is het omdat we overtuigd zijn van de kwaliteiten van 'Vroemmm...', al behoren we volgens de laatste berichten niet tot de doelgroep van deze cd. De presentatie van de opvolger van het succesvolle 'Beestenboel' in De Centrale te Gent is al een hele poos voorbij (2 mei), maar allerlei beslommeringen stonden deze lijnen 'vakkundig' in de weg. Ach, zo'n cd is niet echt gebonden aan een versheidsdatum. De tijd der komkommers leek ons ideaal om toch nog in te pikken op een concept dat ook buiten de doelgroep, de plusminus tienjarigen, op respect mag rekenen.


 

Drie jaar na 'Beestenboel' vonden de initiatiefnemers van het muzikale project Zinget, saxofonist Koen Garriau (FLUXUS, ASHELS, de Living Roots concerten, en zoveel meer) en koorleidster en koorcoach Barbara Vandendriesche, het tijd voor een opvolger. De formule blijft dezelfde, en dat maakt precies het verschil uit met de overigens uitstekende reeks cd's van Kapitein Winokio: daar brengen volwassenen de songs. Hier zingen de kinderen van JONG CON SPIRITO uit Lo (West-Vlaanderen), jeugdafdeling van het CANTECLAERkoor, waar Barbara de bezieler van is, de nummers in. Twee uitgesproken troeven bezit 'Vroemmm...': er is een thema en dat laat zich aan de hand van de titel gemakkelijk raden. Alle bekende en minder bekende liederen hebben iets te maken met vervoer. 'Rije rije rije met een Wagentje', 'Helikopter', 'Scheepjes varen' , 'De Zeppelin', 'In een klein Stationnetje', het grappige 'Fietsie foetsie' ontbreken niet in de vijftien uitverkoren songs.


 

Het koor presteert prima met een fraaie solopartij van Sarah Lezy in het dromerige en fijn gearrangeerde 'Vliegen'. Wat de cd helemaal onderscheidt van de met een goedkope blikken synthesizer ingespeelde 'kinderplaat' is de begeleiding. We kennen weinig cd's met zo'n cast. Je vindt onder meer (excuus als we niet iedereen hier kunnen vermelden: u leest het op de passend uitgewerkte klaphoes) Jonas De Meester (AedO, MAGISTER) op gitaar, Andries Boone (BALLROOMQUARTET, LIMBRANT, MANdolinMAN, Demerbroeken, ...) op viool, mandola en mandoline, Koen Dewaele (KADRIL) op bas, Toon Van Mierlo (NARAGONIA (QUARTET), FLUXUS, FLOES, EmBRUN, HOT GRISELDA, ..., plus de hoestekeningen van deze cd) op Uilleann pipes... Al die muzikanten hielpen Koen bij het arrangeren der nummers, die lekker rocken en folkrocken. We willen u de mening van een expert niet ontzeggen: onze eigen kritische negenjarige is onvoorwaardelijk fan.


 

Antoine Légat (05 07 12)



(Twan)
05/07/2012 21:22

Bookmark and Share
© folkroddels.be
reacties
voeg commentaar toe... (disclaimer)

Folkroddels Radio
bijschrift
  • I
  • streek: Vlaanderen
  • I
  • datum:
  • I
  • genre(s):
    • Lage Landen
    • Poppy Folk
  • I
  • website: antoinelegat.word...
  • I
  • email: antoine.legat@sky...
  • I
  • aantal malen gelezen: 697
  • I
  • artnr: 49066
    redactie
  • I
  • wijzig artikel
  • I
  • upload foto
    verwante artikels
    mail
    Mail dit artikel naar een vriend...
    Recentste CD 
  • I
  • TERESA SALGUEIRO - O Mistérico
    (21/05/2013 06:26)
  • I
  • CONTRABAND - Ik weet dat er iets leeft
    (01/05/2013 06:55)
  • I
  • Stockholm Lisboa Project - Aurora
    (06/03/2013 05:17)
  • I
  • AURELIA, La création du monde
    (27/02/2013 04:53)
  • I
  • Richard THOMPSON, Electric
    (25/02/2013 05:39)
    achterklap
    Goed, we buigen nederig het hoofd voor de weergoden. Stemmen dus in verschillende locaties, breng to...

    Het volledige programma van Beleuvenissen Folk is nu bekend: http://www.leuven.be/vrije-tijd/beleuve...

    Het volledige programma van Beleuvenissen Folk is nu bekend: http://www.leuven.be/vrije-tijd/beleuve...

    snelnieuws
  • I
  • 9x9 van Den Appel
  • I
  • optreden"Heron" in muziekcafe De Nele
  • I
  • online doedel- en whistlelessen!
  • I
  • TERESA SALGUEIRO - O Mistérico
  • I
  • Peter Ceulemans (Moragh) in De Lispenaar in Lier
  • I
  • JOSEPH TAWADROS SOLO OUD CONCERT
  • I
  • MCLARSJ
  • I
  • The Old Main Drag speelt in O'Carolans
  • I
  • FETE DE LA MUSIQUE-MUSIC4GREECE: FILDISI-REBETIKO
  • I
  • Steve Earle @ Concertgebouw Brugge
  • I
  • Orfest
  • I
  • Zedelgem
  • I
  • Jaune Toujours concert @ Jazz Marathon
  • I
  • Jaune Toujours concert @ CC de Brouckère
  • I
  • Jaune Toujours concert @ KortRijk aan culturen
  • I
  • BATIDO FLAMENCO- ‘HIERBAS DEL ALMA’
  • I
  • Shantalla / Perry Rose
  • I
  • Ragús in CC Leopoldsburg
  • I
  • GUNDECHA BROTHERS- INDIAN MUSIC DHRUPAD STYLE
  • I
  • Massot-Florizoone-Horbaczewski
  • I
  • RUMTOWN : North Sea Folk & Shanty Festival ,
  • I
  • Ga voor de Gouden Folkpas 2014
  • I
  • LES GOUTS DE GAND 2013
  • I
  • ORIENTAL NIGHT
  • I
  • BALCIAMOLEMANI
  • I
  • TEVAZU ENSEMBLE
  • I
  • GEUAN
  • I
  • Ad Vanderveen – Live At Crossroads - CD
  • I
  • DETELINA GEORGIEVA
  • I
  • bal@herk met ESTBEL en COMPAGNIE d' ELIAS
  • I
  • CONTRABAND - Ik weet dat er iets leeft
  • I
  • Toonmoment doedelzak met Whisky Tasting
  • I
  • ZOMERFOLKFESTIVALS 2013
  • I
  • Klakkebusse
  • I
  • Hernan Ruiz, Tcha Limberger, Anne Niepold...
    © Folkroddels.be 2005 - Contact - Redactie - Disclamer - Webdesign - Sitemap

    des: Arban